Jak przygotować cv – kilka słów o tym co najważniejsze

Poradników dotyczących tworzenia cv powstało już tak dużo, że można się pogubić.

Każdy rekruter na pewno zgodzi się, że cv musi być przejrzyste, skondensowane, estetyczne, jednolite i obiektywne.

Życiorys to zbiór faktów o danej osobie, które można udokumentować, a nie laurka opisująca subiektywne wrażenie o sobie samym.

Nasza infografika wskazuje obszary, na które warto zwrócić uwagę. Wiele z nich to informacje zupełnie podstawowe – uwierz, że o ich zamieszczeniu nie każdy pamięta, czego efektem jest brak możliwości kontaktu z kandydatem lub wykluczenie z procesu, ponieważ nie zostały zamieszczone najistotniejsze dla danej rekrutacji kompetencje.

CV jest Twoją wizytówką, dlatego dobrze przemyśl, co chcesz w nim zawrzeć. Nie pisz życiorysu „na kolanie”, poproś kogoś o ponowne przeczytanie (zawsze to większa szansa na wychwycenie drobnych błędów), albo zapoznaj się z dokumentem ponownie, ale po kilku godzinach lub następnego dnia. Zmęczone oko może nie wychwycić literówek, czy innych potknięć w tekście.

W cv musisz zamieścić dane kontaktowe, przebieg doświadczenia zawodowego (tutaj skup się na elementach zbieżnych z zakresem obowiązków na stanowisku, na które aplikujesz), swoje kompetencje, zainteresowania i klauzulę RODO, która umożliwi rekruterom włączenie Ciebie do procesu rekrutacyjnego.

MKM Support pomaga w napisaniu cv, dlatego w przypadku pytań zawsze zachęcamy do kontaktu!

kontakt@mkm-support.pl

kandydat@mkm-support.pl

www.mkm-support.pl