Skip to content
Menu
Menu

Przedstawiamy Wam kompendium podstawowych informacji, które pomogą Ci przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej.

Niezależnie od tego, czy spotkasz się osobiście, czy uczestniczyć będziesz w rekrutacji zdalnej, pamiętaj, by zapoznać się dokładnie ze stanowiskiem i firmą, do której aplikujesz. Jeśli starasz się o stanowisko ogłaszane przez agencję pośredniczącą w zatrudnieniu (rekrutującą do innej firmy), pamiętaj, że nie zwalnia Cię to z obowiązku przygotowania się do rozmowy.

Koniecznie przejrzyj swoje cv przed rozmową, popieraj swoje doświadczenie i kompetencje przykładami, znajdź jak najwięcej wspólnych obszarów ze swojego życia zawodowego, które są spójne ze stanowiskiem, o które się starasz.

Weryfikacja Twoich kompetencji związanych ze stanowiskiem jest jednym z elementów rekrutacji, dlatego staraj się nie pokazywać zdziwienia i demotywacji, jeśli zostaniesz poproszony o wykonanie zadań weryfikujących Twoje umiejętności z danego obszaru.

Pamiętaj o nienagannym ubiorze. Dress-code na rozmowie kwalifikacyjnej jest zawsze standardowy – elegancki i profesjonalny.

Feedback – każdy feedback jest dobry! Niestety nie wszyscy rekruterzy się nim dzielą, ale doceń, że jeśli ktoś przekaże Ci informację zwrotną po rozmowie, to znaczy, że chce Ci pomóc, szczególnie, jeśli to będzie informacja konstruktywna. Doceń to i podziękuj.

Jeśli masz pytania – zawsze chętnie odpowiemy i pomożemy!

Zapraszamy do kontaktu:

kontakt@mkm-support.pl lub kandydat@mkm-support.pl

www.mkm-support.pl