Skip to content
Menu
Menu

Poradników dotyczących tworzenia cv powstało już tak dużo, że można się pogubić.

Każdy rekruter na pewno zgodzi się, że cv musi być przejrzyste, skondensowane, estetyczne, jednolite i obiektywne.

Życiorys to zbiór faktów o danej osobie, które można udokumentować, a nie laurka opisująca subiektywne wrażenie o sobie samym.

Nasza infografika wskazuje obszary, na które warto zwrócić uwagę. Wiele z nich to informacje zupełnie podstawowe – uwierz, że o ich zamieszczeniu nie każdy pamięta, czego efektem jest brak możliwości kontaktu z kandydatem, lub wykluczenie z procesu, ponieważ nie zostały zamieszczone najistotniejsze dla danej rekrutacji kompetencje.

CV jest Twoją wizytówką, dlatego dobrze przemyśl, co chcesz w nim zawrzeć. Nie pisz życiorysu „na kolanie”, poproś kogoś o ponowne przeczytanie (zawsze to większa szansa na wychwycenie drobnych błędów), albo zapoznaj się z tym dokumentem po kilku godzinach lub następnego dnia. Zmęczone oko może nie wychwycić literówek, czy innych potknięć w tekście.

W cv musisz zamieścić dane kontaktowe, przebieg doświadczenia zawodowego (tutaj skup się na elementach zbieżnych z zakresem obowiązków na stanowisku, na które aplikujesz), swoje kompetencje, zainteresowania i klauzulę RODO, która umożliwi rekruterom włączenie Ciebie do procesu rekrutacyjnego.

MKM Support pomaga w napisaniu cv, dlatego w przypadku pytań zawsze zachęcamy do kontaktu!

kontakt@mkm-support.pl

kandydat@mkm-support.pl

www.mkm-support.pl