Analityk ESG

W imieniu naszego Klienta – renomowanego międzynarodowego funduszu inwestycyjnego, z siedzibą w centrum Warszawy, poszukujemy osób zainteresowanych pracą na stanowisku Analityk ESG

Zakres obowiązków:

  • Realizacja zadań w ramach strategii odpowiedzialnego inwestowania i ESG funduszu;
  • Zbieranie, analizowanie i raportowanie danych ESG funduszu oraz spółek portfelowych;
  • Wsparcie w prowadzeniu monitoringu ESG wśród spółek portfelowych;
  • Opracowanie rocznego raportu odpowiedzialnego inwestowania funduszu;
  • Wsparcie w rozwoju projektów ESG oraz w zakresie zrównoważonego rozwoju spółek portfelowych;
  • Organizacja szkoleń i warsztatów ESG, zarządzanie Akademią ESG;
  • Koordynacja pomiaru śladu węglowego i szacowania ryzyk wynikających ze zmian klimatu dla każdej spółki portfelowej;
  • Organizowanie spotkań ESG w spółkach oraz przygotowywanie analiz podsumowujących.

Wymagania:

  • Co najmniej roczne doświadczenie w zakresie analizy danych ESG;
  • Znajomość zagadnień ESG i zrównoważonego rozwoju;
  • Praktyczna znajomość wymagań prawnych w zakresie zrównoważonego rozwoju (SFDR, CSRD, EU Taxonomy);
  • Umiejętność liczenia emisji śladu węglowego;
  • Umiejętność przygotowywania raportów i/lub analiz w zakresie ESG dla spółek;
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego – praca wymaga przygotowywania dokumentacji w języku angielskim oraz codziennej komunikacji w tym języku.

Oferujemy:

  • Ciekawą pracę, pełną wyzwań, w renomowanym międzynarodowym funduszu inwestycyjnym o ugruntowanej pozycji na rynku, zlokalizowanym w Centrum Warszawy;
  • Pracę w zgranym i przyjaźnie nastawionym zespole;
  • Możliwość rozwoju, doskonalenia i nabywania kompetencji zawodowych (w tym doskonalenia znajomości języków obcych) wewnątrz struktur organizacji;
  • Atrakcyjne wynagrodzenie zależne od posiadanego doświadczenia.

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/mkmsupport/ftp/mkmwww/wp-content/plugins/talentbase/templates/form.php on line 30
Szczegóły oferty